Apiterapia


Apiterapia to przebywanie w specjalnie do tego przygotowanym domku razem z pszczołami zamkniętymi w podwójnie osiatkowanych ulach. Domek jest tak skonstruowany, że pszczoły nie mają bezpośredniego kontaktu z człowiekiem.

Jakie są korzyści zdrowotne apiterapii?

Powietrze wolne od bakterii

Wysoka temperatura (25 – 38 stopni) występująca w ulu oraz wysoka wilgotność wytwarzają mikroklimat, który nie pozwala rozwijać się drobnoustrojom, bakteriom, wirusom ani chorobotwórczym grzybom.

Głęboki relaks

Taki seans sprawia, że nasz organizm się uspokaja, odpręża oraz uodparnia. Przez odpowiednie, zabezpieczone otwory, z uli wydobywa się powietrze. Wibracje powstałe w ulu też korzystanie wpływają na ogólny stan organizmu.

Korzyści zdrowotne

Zapach świeżego miodu, propolisu, wosku, pyłku pszczelego ma korzystny wpływ na układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy oraz poprawia jakość snu. Flawonoidy znajdujące się w ulu neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia. 

Wskazania

Przeciwwskazania

Nie są znane żadne przeciwwskazania do korzystania z apiterapii. 
Mimo że apidomek jest bezpieczny, osoby uczulone na jad pszczeli powinny unikać miejsc, w których mimo najlepszych starań może dojść do użądlenia — kwitnących ogrodów, sadów i pasiek.

Informacje praktyczne

Uwaga: Domki zabezpieczone są w taki sposób, aby pszczoły nie użądliły osób korzystających z inhalacji. Mimo największych starań w dowolnym miejscu nieopodal, na łące czy w lesie mogą znaleźć się pszczoły, czy inne owady, które mogą użądlić człowieka.

Dostępność oraz cennik.

Czerwiec, lipiec, sierpień 2023.

Wtorki, środy oraz czwartki w godzinach od 14:00 do 18:00

Terapia 30 minutowa - 25 zł/os. 

Podczas jednego seansu mogą przebywać minimum 2 osoby, maksymalnie 4 osoby w domku. 

Konieczna rezerwacja miejsc: 

apikraina@gmail.com lub tel. 696 095 479