Rodziny


W wakacje i długie weekendy prowadzimy cykliczne warsztaty, na które zapraszamy rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Co będziemy robić na warsztatach?

W Krainie Wygasłych Wulkanów każde dziecko otrzyma bezpłatny Paszport Odkrywcy, do którego będzie zbierać pieczątki za udział w warsztatach, nocowanie w pensjonatach i jedzenie w restauracjach. Dodatkowo za piesze wycieczki na dawne wulkany czy zwiedzanie zabytków historii otrzyma naklejki. W nagrodę czekają Was medale oraz dyplomy!

Weźcie udział w naszych warsztatach i zdobądźcie pszczelą pieczątkę!        Zobacz najbliższe terminy warsztatów. ZAREZERWUJ MIEJSCE!

W kalendarzu znajdziecie opisy warsztatów, zdjęcia, kontakty potrzebne do rezerwacji, mapy dojazdu.

Rodzinne warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń Pszczelich rozpoczynamy już w maju, kiedy to większość zapylaczy odbudowuje rodzinę po zimie. W kalendarzu znajdziecie terminy, które można zarezerwować telefonicznie lub mailowo. Dla grup przyjaciół, czy większych rodzin organizujemy indywidualne warsztaty w dogodnych dla Was terminach. Rozpoczynamy od wizyty w pasiece Beekapella w bezpiecznych strojach pszczelarskich, oglądamy przez szybę rodzinę pszczelą podczas prac i wiosenno-letniego rozwoju. Nastepnie wspólnie szukamy matki pszczelej na plastrze, co wydaje się być proste, ale niekoniecznie w towarszytswie 50 tys. pszczół:) Rodzinnie tworzymy ramki pszczelarskie, które potem wraz z niespodzianką zabieracie ze sobą, przyglądamy się produktom pszczelim i pszczołom zatopionym w żywicy, aby lepiej poznać ich zwyczaje. Staramy się też przybliżyć smaki różnych gatunków miodu w naszej rodzinnej pracowni i pokazać jak miód z ramki z ula trafia do słoika na stół:) Każdy może sprobować swoich sił w odsklepianiu, a po warsztatach najmłodsi mogą wyszaleć się na naszym pszczelim placu zabaw. Oczywiście uzupełnimy też paszport odkrywcy Krainy Wygasych Wulkanów.