O nas


 

Stworzyliśmy Apikrainę, ponieważ chcemy innym dać to, co nam wydaje się najważniejsze, jeśli chodzi o rodzinny wypoczynek — wspaniałe wspomnienia i dobre relacje. Sami jesteśmy rodzicami trójki dzieci w różnym wieku i dużo razem podróżujemy. Dzięki temu wiemy, jak umożliwić bezproblemowy i przyjemny pobyt odwiedzającym nas rodzinom.
Wierzymy, że najważniejsze w życiu jest partnerstwo i wsparcie, a także poczucie bezpieczeństwa. Ponieważ od lat zgodnie pracujemy razem w naszej agroturystyce, ogrodzie i pasiece, wiemy, jak zapewnić Wam najważniejsze rzeczy, których potrzeba do wypoczynku: piękne otoczenie, spokój, dobrą energię i kontakt z przyrodą.

Nasza agroturystyka znajduje się w przepięknie położonym miejscu. Alexander von Humboldt, niemiecki przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii, zaliczył widok ze wzniesienia Kapella do najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Chcemy się tym wybitnym widokiem z Wami dzielić!
 

 

 

 

Apikraina to agroturystyka, ogród i pasieka położone w jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy — na Przełęczy Kapella w Górach Kaczawskich, na wysokości 615 m n.p.m. Z domu i ogrodu rozpościera się widok na Góry Kaczawskie, Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze. To też doskonała baza wypadowa do eksploracji tych trzech fascynujących regionów!

Okolica pełna jest atrakcji o każdej porze roku. 

Będziecie tu spacerować po widokowych szlakach, zdobywać dawne wulkany, odwiedzać imponujące zabytki i wspólnie uczyć się i tworzyć na kreatywnych warsztatach. Zimą czeka Was białe szaleństwo na stokach Karpacza, Szklarskiej Poręby (30 km), Malej Upy i Harrachova (45 km). Tym, którzy wolą bardziej kameralne stoki, polecamy stację Czarnów-Ski (40 km). Na sankach można zjeżdżać u nas lub po sąsiedzku — na Łysej Górze (w zasięgu 10 min spaceru)
Góry i Pogórze Kaczawskie, gdzie się znajdujemy, nazywane jest też Krainą Wygasłych Wulkanów. Jest to region fascynujący i pełen atrakcji, a niezatłoczony i niezadeptany.  W Apikrainie każde dziecko dostanie własny Paszport Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów, w którym za pomocą pieczątek i naklejek udokumentuje swoje przygody! Na końcu zabawy czekają medale, ale przede wszystkim mnóstwo świetnych wspomnień!

Posiadamy 19 miejsc w 5 pokojach.

Pokoje oraz przestrzeń wspólną zaprojektowaliśmy tak, aby maksymalnie odpowiadały potrzebom rodzin z dziećmi. Nasz ogród to ponad hektar bezpiecznej, ogrodzonej przestrzeni do zabawy, a w okolicy znajdziecie bogatą ofertę atrakcji i warsztatów rodzinnych.